16 Ağustos 2011 Salı

Fethiye de Gezilecek Yerler

Fethiye de gezilecek yerler, bolca bulunur. Fethiye tatili yapmayı planlayanların Fethiye de gezilecek yerler arayışında bulunmaları doğaldır; nitekim Fethiye, özellikle doğal güzellikleri ile ziyaret eden herkesi büyülemekte ve kendisine hayran bırakmaktadır. Biz de bu yazımızda, Fethiye hotel seçeneklerinden yararlanarak Fethiye de gezilecek yerler ile alakalı çaşitli bilgiler vereceğiz, Fethiye de gezilecek yerler tanıtımında bulunacağız ve Fethiye'ye gittiğinizde, söz konusu bu yerleri ziyaret etmeniz önerisinde bulunacağız. Şimdi, Fethiye de gezilecek yerler tanıtımına başlayalım ve Fethiye de gezilecek yerler ile alakalı kısa bilgilendirmelerde bulunalım.

Fethiye de Gezilecek Yerler
Fethiye de Gezilecek Yerler ve Konumları

Fethiye de gezilecek yerler tanıtımına, tarihi bir köy ile başlayalım. Fethiye de gezilecek yerler bünyesindeki Araksa, Ören Köyü içerisinde bulunan harabelere verilen isimdir. Bu harabeler, Bizans Dönemi'nden kalmaktadır. Çok eski bir tarihi olan bu harabelerde hamamlar, su kemerleri ve tarihi yıkıntılar bulunmaktadır. Fethiye de gezilecek yerler içerisinde yer alan Araksa harabelerinin Fethiye merkeze uzaklığı 40 kilometre kadardır. Fethiye de gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olan Araksa Harabeleri'ni ziyaret etmenizi öneriyoruz.


Fethiye de gezilecek yerler, bolca bulunmaktadır. Bu yerlerden bir tanesi de, Saklıkent'tir. Fethiye de gezilecek yerler arasında bulunan Saklıkent, adından da anlaşılacağı gibi saklı bir kent niteliğindedir. Fethiye tatili içerisinde mutlaka gezilip görülmesi gereken Saklıkent, Akdağ'da bulunmaktadır. Fethiye de gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan Saklıkent'i mutlaka ziyaret etmelisiniz ve doğal güzellikleri seyretmelisiniz. Fethiye de gezilecek yerler bünyesindeki Saklıkent'e ulaşmak için Antalya Fethiye kara yolununda yer alan Kemer Beldesi'ni 21 kilometre kadar aşmalısınız. Fethiye de gezilecek yerler arasında çok önemli bir yere sahip olan Saklıkent, doğal güzellikleri ile başınızı döndürecek.


Hisarönü de Fethiye de gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle nem oranının çok düşük olduğu Hisarönü, Fethiye tatili yapmak isteyen tatilcilerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Ölüdeniz'e giderken uğrayabileceğiniz Hisarönü, Fethiye tatili için de son derece uygun bir mekandır. Fethiye otelleri içerisinde kalabilir, Hisarönü'nün doğal güzellikleri ile kendinizden geçebilirsiniz.


Fethiye de gezilecek yerler arasında Af Kule de yer almaktadır. Genellikle "Fethiye dalış" etkinliklerinden faydalanmak isteyen kişilerin tercih ettiği yerlerdendir Af Kule. Fethiye tatili için de tercih edilebilecek Af Kule, bakir doğası ve tertemiz havası ile siz tatilcileri beklemektedir. Fethiye de gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olan Af Kule, Kısıklı Köyü'nün batı cephesinde yer almaktadır.


Kayaköy, Fethiye de gezilecek yerler arasında mutlaka ziyaret edilmesi gerekenlerden bir tanesidir. Likyalılar tarafından inşa edilen bu köy, bir tepenin yamacında bulunmaktadır. Fethiye tatili yapmak isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken ve Fethiye de gezilecek yerler dahilinde bulunan Kayaköy, Fethiye de gezilecek yerler listesinin en üst sıralarında yer almalıdır. Özellikle tarihi yerleri gezmeyi seven kişilerin Fethiye de gezilecek yerler arasında bulunan Kayaköy'ü ziyaret etmeleri ve Fethiye tatili için farklı heyecanları denemelerini öneriyoruz.


Hiç Şüphe yok ki Ölüdeniz, Fethiye de gezilecek yerler listesinin en tepesinde yer almaktadır. Dünyaca ünlü durgun suları sebebiyle Ölüdeniz adını alan bu bölge, her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Fethiye tatili yapan kişiler, mutlaka Fethiye de gezilecek yerler arasındaki Ölüdeniz'e giderler ve bu güzelliği yerinde görürler. Fethiye de gezilecek yerler arasında en tepede bulunan Ölüdeniz, Fethiye tatili yapan herkesin en az bir kere ziyaret etmesi gereken harika bir yerdir. Fethiye de gezilecek yerler arasındaki ilk önerimiz, kesinlikle Ölüdeniz ve çevresidir.


Fethiye tatili, bütün bir yılın yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz harika bir tercih. Fethiye de gezilecek yerler ise Fethiye tatili içerisinde, sizleri daha diri tutacak aktiviteler bütünüdür; mutlaka bu seneki "tatili Fethiye" içerisinde erken rezervasyon otelleri geçirin ve "gezilecek yerler Fethiye" ile harika zaman geçirin; nitekim Fethiye tatili ve özelinde Fethiye de gezilecek yerler, gerçek bir tatilin kapılarını ardına kadar aralamanız için iyi bir fırsat anlamına gelmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder