23 Haziran 2011 Perşembe

Fethiye Doğal Güzellikleri

Fethiyede gezilecek yerler ile tatilinizi renklendirin...
Bulunduğu coğrafi konum itibari ile doğal güzellikler ve farklı iklimler açısından zengin olan ülkemiz bir de tarihi değerleri ile göz önüne çıkmaya başlayınca turizm açısından yükselişe geçen bir ülke olmuştur. Her köşesinde saklı bir cennet bulunan ve her yıl biraz daha ortaya çıkan bu cennetlerin en güzelleri, en görkemlileri bilindiği üzere Muğla, Fethiye kıyılarındadır. Ege’yle Akdeniz’in sularının buluştuğu noktada bulunan Fethiye denizi daha başka sulara sahiptir. Tarihini ve daha birçok farklı doğa oyunlarını da göz önünde bulundurursak Fethiyede gezilecek yerler sayesinde muhteşem bir Fethiye tatili geçirebiliriz.

Fethiye Doğal Güzellikleri
  Fethiye tatili sırasında görmeniz gereken Fethiyede gezilecek yerler nerelerdir?
  • Fethiyede gezilecek yerler arasındaki Ölüdeniz, Çalış Plajı’ nda yüzmeli;
  • Fethiyede gezilecek yerler tarih gezisinde Kayaköy, kayamezarları, antik kentleri görmeli;
  • Fethiyede gezilecek yerler ile Saklıkent, Kelebekler Vadisi’ni de görmelisiniz.


Fethiyede gezilecek yerler arasında maviler
Belcekız ve Ölüdeniz’in sırt sırta verdiği, iki farklı coğrafyanın birleştirilip yan yana getirildiği hissine kapılacağınız bir cennetten bahsetmeli Fethiyede gezilecek yerler başlığında. Belcekız Plajı’na baktığınız zaman ardı arkası kesilmeyen dalgaları seyredersiniz; ancak hemen sırtını verdiği Ölüdeniz’e geçerseniz doğal bir havuz halindeki durgun sularda yüzersiniz. Fethiyede gezilecek yerler arasındaki bu iki farklı hissi aynı ortamda yaşayacağınız kıyılarda Fethiye tatili için harcayacağınız vaktin büyük kısmını geçireceksiniz. Bunun dışında mutlaka görmeniz gereken Fethiyede gezilecek yerler arasındaki bir başka plaj ise Çalış Plajı’dır. 4 kilometrelik uzun bir sahile sahip Fethiyede gezilecek yerler arasındaki Çalış Plajı boyunca birçok tesis, kafe ve eğlence mekânı bulabileceksiniz.

Fethiye tatili ve tarih
Fethiyede gezilecek yerler arasında mutlaka görmeniz gerekecek tarihi yapılar da var. Kayaköy’e öncelik vermeli ve tarihte Rumlara yerleşke olmuş Fethiyede gezilecek yerler arasındaki bu tarihi şehri en küçük yapısına kadar özenle incelemelisiniz. Tarihi 14.yüzyıla dayanan Fethiyede gezilecek yerler arasındaki bu tarihi şehirde kilise, manastır, okul ve evler bulunmaktadır. Kayaköy’ün ardından kaya mezarlarını da Fethiye tatili sırasında ziyaret etmelisiniz. Yükseklerde, kayalar üzerine oyulmuş M.Ö. 4.yüzyıldan günümüze ulaşan bu yapıları Fethiyede gezilecek yerler arasında mutlaka görmelisiniz. Büyük bir tarihi topraklarında taşıyan Fethiye’de bunların dışında da görebileceğiniz Fethiyede gezilecek yerler arasında sayabileceğimiz tarihi mekanlar bulunmaktadır. Fethiye Kalesi, Lahit Mezarlar, Telmessos Antik Tiyatrosu, Araxa, Tlos antik kentleri de Fethiyede gezilecek yerler arasında sayılabilir.

Fethiyede gezilecek yerler arasındaki doğa harikaları
Fethiye tatili esnasında elbette Akdeniz sularının tadını çıkaracaksınız çoğu zaman ya da yukarıda verilen tarihi yerleri fotoğraflayacaksınız; ancak bu yerler Fethiyede gezilecek tek seçeneğiniz değildir. Saklıkent’in yüksek kayaları arasında, buz gibi sularda yürüyüş yapabilecek ve Kelebek Vadisi’nin manzarasına tutulacaksınız. Bunun gibi her köşesi ayrı bir cennet olan Fethiyede gezilecek yerler arasında daha birçok farklı mekanı da siz keşfedip ekleyebileceksiniz. Fethiyede gezilecek yerler eşliğinde geçireceğiniz Fethiye tatili sırasında konaklayacağınız otel seçeneklerinin de uygun olduğunu belirtelim. Özellikle erken rezervasyon avantajlarından da yararlanmalısınız.
Bu tatili Fethiye kıyılarında tarih, doğa ve deniz ile geçirin!   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder