5 Haziran 2011 Pazar

Erken Rezervasyon İptal Sigortası

Erken rezervasyon ile ilgili bugüne kadar az da olsa muhakkak bir şeyler duymuşsunuzdur. Erken rezervasyon ile önceden rezervasyonunuzu yaptırıp daha ekonomik bir tatilden yararlanabileceğimizi az çok hepimizi biliyoruz. Üstelik en lüks otellerde ve tatil köylerinde bile uygulanan erken rezervasyon, bu rüya tatili yaşamak isteyip de yaşayamayanların en büyük kurtarıcısı olmuştur. Peki herhangi bir aksilik durumunda bu erken rezervasyon yaptırdığımız oteli iptal ettirip paramızı geri alabiliyor muyuz? Ya da erken rezervasyon yaptırdık iptal etmek yerine sadece ertelettirmek istiyoruz bu durumda izlememiz gereken yol nedir? İşte bu erken rezervasyon ile merak ettiğiniz soruların cevaplarının hepsini yanıtlayacağız.
Erken rezervasyon yaptırdıktan sonra iptal ettirmeniz gereken durumlarda erken rezervasyon iptal sigortası ile rezervasyonunuzu en geç otele girişinizden 72 saat öncesinde iptal ettirebiliyorsunuz. Erken rezervasyon iptal sigortasından yararlanabilmek için ise erken rezervasyon yaptırırken iptal sigortasından faydalanmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Erken rezervasyon iptal sigortası için erken rezervasyon bedelinizin %1’i kadar bir bedel ödüyor ve iptali söz konusu olursa en geç 72 saate kadar bu işlemden faydalanıyorsunuz.
Erken rezervasyon iptal sigortası ile erken rezervasyon için ödediğiniz bedeli geri alabiliyorsunuz. Ancak yararlandığınız erken rezervasyon iptal sigortası bedeli kesiliyor.
Erken rezervasyon iptal sigortasında iptal yerine erteletmek isterseniz de öncelikle erteleteceğiniz tarihlerde otel de yer olup olmadığı kontrol ediliyor. Sonrasında eğer yer var ise erken rezervasyon yaptırırken ödediğiniz tutar ile erteleteceğiniz tarihteki tutar arasındaki farkı ödüyorsunuz. Böylece erken rezervasyon ile en ekonomik tatil keyfini yaşama şansını kaçırmamış oluyorsunuz. Tabi bunun yanında en lüks otellerde konaklamanın keyfini yine erken rezervasyon ile doyasıya yaşıyorsunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder