11 Mayıs 2011 Çarşamba

Erken Rezervasyon Avantajları

Bazılarımız masa başında, bazılarımız iş için koşuştururken, bazılarımızsa mesainin bitmesini sıkıntıyla beklerken tatile çıkarız aslında. Hayallerimizi süsleyen tatil mekânlarının, otellerinin, denizin, güneşin içinde buluruz kendimizi; ancak vakit geldiğinde bütçemize göre bir tatil bulmakta zorlanırız. Tatil için ayırdığımız bütçeye uygun bir ucuz tatil ayarlayabilmek için uzun zaman uğraşırız. Aslında erken rezervasyon avantajları ile bütçemizin bir anlamda çok daha üstünde, hatta daha uzun sürecek ucuz tatil planları yapabileceğiz.

Peki, nedir bu erken rezervasyon avantajları? Erken rezervasyon avantajları ile tatilinizi aylar öncesinden ayarladığınız için öncelikle fiyatta indirimle karşılaşacaksınız ve ne kadar erken yaptırırsanız erken rezervasyon avantajları da o kadar fazla olacaktır. Kısacası ocak ayında satın aldığınız tatilde yüzde elliye varan indirimlerle erken rezervasyon avantajları karşınıza çıkarken mayıs ayında aldığınız tatilde daha düşük yüzdelerde erken rezervasyon avantajları ile karşılaşacaksınız. Erken rezervasyon avantajları ile tatil ayarlarken en fazla düşünülen konulardan biri de iptal etmek durumunda kalabilme ihtimalidir. Ucuz tatil isterken, ayarladığınız zaman aralığında uygun olmazsanız ne olacak? Erken rezervasyon avantajları bu noktada da yanınızda olacak. Eğer belirlediğiniz zaman aralığında tatile çıkamayacaksınız tarihi öne ya da ileri bir tarihe alabilirsiniz. Otelinizin doluluk durumuna göre ucuz tatil planlarınızı başka bir tarihe taşıyabilirsiniz. Görüldüğü üzere erken rezervasyon avantajları sayesinde planlarınız sizin isteğinize göre şekillenecek.

Çok daha ters bir durum olursa ve eğer ucuz tatil planlarınızı tamamen iptal etmek durumunda kalırsanız ne olacak? Bu durumda da erken rezervasyon avantajları ile zor durumda kalmayacaksınız. Erken rezervasyon iptal sigortasıyla tatil için ödemiş olduğunuz tutarı geri alabileceksiniz. Yalnızca ödediğiniz sigorta bedeli yapmış olduğunuz ödemeden kesilecektir. Bu iptal işlemini 72 saat kalana kadar yapabileceğinizi unutmayın. Bu erken rezervasyon avantajları yanında tatilinizi geçirmek isteyeceğiniz otel de boş oda, hatta isteğiniz odada kalma gibi erken rezervasyon avantajları ile de tatilinizi dilediğiniz gibi geçirebileceksiniz. Bu yaz biraz daha erken davranıp erken rezervasyon avantajları sayesinde çok daha ucuza daha uzun bir tatil geçirin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder