21 Şubat 2011 Pazartesi

Erken Rezervasyon

Erken rezervasyon uygulaması yeni başlayan seneyle birlikte tatil için en büyük fırsat kapılarını açıyor. Tatilcilerin birçoğu erken rezervasyon otellerinin indirimlerinden yararlanmak için çoktan sıraya girdi bile. 2012 erken rezervasyon döneminde istediğiniz otelde unutulmaz bir tatil geçirmek için sizde bir an önce sıranızı alın.

Yaz aylarında doluluk oranları arttığından yer bulmak zor olduğu için otellerde ve tatil köyleri de fiyatları arttırıyor. Erken rezervasyon kampanyalarının amacı da tam olarak bunu engellemek. Yani tatil dönemine rezervasyon yaptıran müşterilerine hem kaliteli hem de ekonomik otel avantajlarını sunmak. Siz de tatilinizi hem kaliteli hem de ucuz otel seçenekleriyle geçirmek istiyorsanız erken rezervasyon yaptırarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Erken rezervasyondan yararlanıp, parasını ödemiş olmanız sizi korkutmasın. Rezervasyonunuzu iptal ettirmeniz gerekirse erken rezervasyon iptal sigortası uygulamasından yararlanabilirsiniz. Erken rezervasyonunuzu yaptırırken erken rezervasyon iptal sigortasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda iptal sigortası bedeli alınacaktır. Bu bedel rezervasyon bedelinizin %1 ‘i kadardır. Geri kalan paranız size en kısa zamanda iade edilmektedir.

2012 erken rezervasyon döneminin Ocak ayında başlaması üzerine birçok acenta da indirim konusunda rekabete girmiş durumdadır. Ancak en düşük fiyatı almaya çalışan bazı acentalar kaliteden ödün vermek zorunda kalıyorlar. Bu yüzden güvenilir bir acentayla çalışıp, rezervasyonunuzu gerçekleştirdiğiniz tatille ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda kaliteden ödün vermeden indirim fırsatlarından yararlanarak, tatilinizi iyi bir şekilde geçirebilirsiniz.

Erken rezervasyon kampanya dönemi Ocak-Haziran ayları arasında dönemlik olarak uygulanıyor. Ne kadar çabuk davranırsanız indirimden o kadar fazla yararlanırsınız.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder